dwellwio - DIGITALIZOVANÉ NÁJEMNÍ BYDLENÍ

Otázky a odpovědi 😇

Máte dotaz? Není vám něco jasné?
Sepsali jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy.

A komu to pořád nebude dost dobré, je tu
formulář 👇👇👇 a na každý váš dotaz rádi odpovíme.

Jaký je celkový nájem?

Každý byt má trochu jinou cenu. Záleží na velikosti, poloze, patře, orientaci, vybavení atd. Cenu nájmu vidíte vždy dopředu v naší aplikaci a je stabilní po celou dobu uzavření smlouvy. Chceme být v Dwellwio transparentní a fér, proto se nestydíme přiznat, že skrze technologie snižujeme vlastní náklady na správu domu i bytů. Je to náš obchodní model a konkurenční výhoda. Mezi zajímaví využití patří samotná aktivace nájmu. Systém sám vzdáleně zapne elektřinu, vodu, teplo v bytě, skrze senzory zabraňujeme plísním. Začátek nájmu i datum úhrady nájmu si volíte sami. Podobně jednoduché jako Netflix, nebo Spotify.

Jaký je celkový nájem?

Každý byt má trochu jinou cenu. Záleží na velikosti, poloze, patře, orientaci, vybavení atd. Cenu nájmu vidíte vždy dopředu v naší aplikaci a je stabilní po celou dobu uzavření smlouvy. Chceme být Dwellwio transparentní a fér, proto se nestydíme přiznat, že skrze technologie snižujeme vlastní náklady na správu domu i bytů. Je to náš obchodní model a konkurenční výhoda. Mezi zajímaví využití patří samotná aktivace nájmu. Systém sám vzdáleně zapne elektřinu, vodu, teplo v bytě, skrze senzory zabraňujeme plísním. Začátek nájmu i datum úhrady nájmu si volíte sami. Podobně jednoduché jako Netflix, nebo Spotify.

Proč je bydlení s kaucí nebo i bez ní?

Každý z nás byl mladý. A každý z nás měl stejnou zkušenost. Chtěli jsme si hlavně mládí užít a málokdo měl našetřeno na provizi pro makléře, 2 kauce a ještě k tomu první nájem… Proto vzniklo Dwellwio. Pokud dokáže nájemník spolehlivě platit každý měsíc za telefon, proč by nemohl za nájem? Pro ty, kteří mohou složit kauci poskytneme % slevu z nájmu každý měsíc první rok.

Kdy můžu začít bydlet?

Byty, které jsou připravené pro okamžité nastěhování umožní po schválení smlouvy a uhrazení prvního nájmu nastěhování už za 15 minut. Byty, u kterých dobíhá předchozí nájem, chceme pořádně vyčistit, vymalovat a opravit všechny nedodělky. Tam nám to trvá i týden.

Proč dáváte slevu na nájmu, když složím kauci?

Kauce je u řady bytů dobrovolná. A je z ní hrazena případná škoda na bytě. Na druhou stranu je přeci fér, že vás máme odměnit za důvěru, když nám své peníze svěřujete. Nejčastější model je sleva z nájmu první rok ve výši 3% až 7%.

Jsou v bytech povolení domácí mazlíčci? 🐱 🐶

Ne a to bez výjimek. Koncept Dwellwio staví na udržitelnosti a flexibilitě. I když chápeme, co pes nebo kočka může znamenat, v našich domech jsou mazlíčci tohoto typu pro dlouhodobé ubytování přísně zakázáni. Akvarijní mazlíčci jsou po konzultaci ve většině případů povolení.

Jak se platí za energie a služby?

Cena energií od vody po elektřinu je dána regulačním úřadem a ceníkem energií pro konkrétní byt. Měníme však koncept vyúčtování, digitalizujeme a automatizujeme ho. Což nám šetří náklady. Konec netransparentním zálohám, ale modernímu vyúčtování skrze chytré elektroměry, vodoměry a plynoměry klidně i po hodinách.

Takže po každé sprše si můžete zkontrolovat v aplikaci Dwellwio, kolik vás ta radovánka stála 🐇  😈  😜

Kde vezmu Internet?

V celém domě je rozvedena vysokorychlostní Wi-Fi síť. Jedním kliknutím vám pošleme přístupové údaje platíte, dokud internet zase pomocí aplikace nezrušíte. Jedete na dovolenou? Tak jedním tlačítkem vypnete teplou vodu, radiátory i internet. Proč platit za něco co nepotřebujete že? A úvazek? Žádný není!

Jak probíhá podepsání smlouvy?

Krví. Ne děláme si srandu. 😅  Je to plně digitálně. Smlouvu, která se automaticky seskládá podle vybraného bytu i jeho vybavení podepisujete na základě oskenovaného občanského průkazu a druhého průkazu jako je řidičský průkaz, nebo pas. Následně vše završíte potvrzením pomocí SMS kódu. Originál smlouvu vám na žádost můžeme vytisknout a doručit do vaší nové poštovní schránky nebo jí můžete obdržet při vyzvednutí vstupní karty.

Jak se dostanu poprvé do bytu?

Pomocí telefonu. Aplikace vám umožní otevřít všechny dveře po cestě. Včetně garážových vrat, pokud budete mít vlastní parkovací místo. V poštovní schránce, která je také otevíratelná přes mobil najdete svojí vstupní kartu nebo přívěšek. To záleží na technologii domu, nebo vašem výběru. Kartu vám také můžeme poslat dopředu poštou nebo si jí můžete vyzvednout na některých agregovaných centrech podpory.

Co se stane při ztrátě domovní karty?

Je to nemilé, ale první co by jste měli udělat je kartu v aplikaci zablokovat nebo volat číslo podpory vašeho domu. Kartu vám:
A) za poplatek na počkání vystavíme v agregovaných centrech podpory,
B) vzdáleně vydáme z erární poštovní schránky u hlavního vchodu
C) pošleme na základě online objednávky nové karty

Bude byt vybaven?

Záleží na vás. Při registraci a výběru bytu můžete vybírat z těch exkluzivně vybavených, dobře vybavených, nebo holátka, která čekají až jim udáte směr. Lze také požádat o dovybavení na míru podle vašich představ. Kuchyň je za všech okolností vybavena linkou a indukční deskou s digestoří. Některé byty mají rekuperaci s vháněním čerstvého vzduchu a jiné klimatizaci.

Je možné provádět změny v bytě?

Pokud máte na mysli práci s kladívkem pro háček na obrazy, tak tato činnost povolená je.
Je složité definovat co všechno je povoleno a co zakázáno, proto je vám zdarma k dispozici správce, který vám vysněnou poličku nebo televizi na teleskopické rameno rád přivrtá.

Vymalovat bytové zdi novou jinou barvou je povoleno po předchozím schválení.

Nicméně je přísně zakázáno bez svolení vrtat do dlaždicového obložení nebo upravovat nebo znehodnocovat základní vybavení od pojistkové skříně, kuchyně, oken, sprchového koutu atd.

Je potřeba si sdílenou terasu, auto, saunu a jiné zarezervovat?

Ano, ke každé činnosti potřebujete aplikaci pro rezervaci nebo svou vstupní kartu pro aktivaci. Kartou si otevřete vstup k sauně, kartou zaplatíte za výdej ledu.

Na jakou nejkratší a nejdelší dobu si mohu byt pronajmout?

Nechceme, aby naše domy fungovaly jako Airbnb nebo nárazová noclehárna. Proto nejkratší doba, na kterou si můžete byt pronajmout je tři měsíce. A nejdelší dobu necháváme na vás. Rozhodně ji nehodláme nijak omezovat.

Mohu si pronajmout více bytů najednou?

Ne, tuto možnost jsme zamítli. Nechceme, aby se někdo pokoušel s našimi byty "kšeftovat", nebo si třeba zabral patro pro opulentní večírek, který by rušil ostatní.

Nezodpovězená otázka?

Jsme tu pro vás. A vaše připomínky nám pomáhají zlepšovat naše služby.

Položky s s hvězdičkou (*) jsou povinné.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.